top of page
  • Zdjęcie autoraMarKo

Kabáti, Kamil Střihavka a trenér Frťala v jednom týmuNadšení, vzrušení a nesmírná radost - to byly pocity, které provázely náš tým při natáčení dokumentu o vzniku fotbalové hymny pro fotbalový klub FK Teplice. A co je ještě lepší, když tuto hymnu nahrávala legendární rocková kapela Kabát v profesionálním nahrávacím studiu MC Studios. Pro nás to byla nejen možnost zachytit jedinečný okamžik, ale také příležitost podívat se do zákulisí tvorby něčeho, co spojuje vášeň pro fotbal a lásku k hudbě.


Při nahrávání se na místě sešla nejen skvělá rocková kapela, ale také řada známých tváří. Mezi nimi byl i zpěvák Kamil Střihavka nebo trenér FK Teplice Zdenko Frťala se svými asistenty Ondřejem Prášilem a Janem Rezkem.


Tomáš Krulich, kytarista Kabátů, odkryl zajímavý fakt. Hymna "Nad Bouřňákem", kterou jsme nahrávali, není originální skladbou kapely. Jde o historický popěvek, který vznikl z nadšení a vášně fanoušků v poválečném Československu.


Naše cesta za kulisami nahrávání fotbalové hymny Kabátu pro teplický klub byla dobrodružstvím plným nadšení a inspirace. Skvělá hudba, vášeň pro fotbal a jedinečné spojení osobností vytvořilo něco, co nás bude provázet dlouho. A kdo ví, možná právě tato hymna se stane nezapomenutelnou součástí teplické fotbalové historie.

Comments


bottom of page