top of page
  • Zdjęcie autoraSylvia

Kalábrie
Za okny je stále zima a zataženo a nám už chybí venku sluníčko. Během naší cesty po Kalábrii, kdy jsme s MarKo prozkoumávali krásy jižní Itálie jsme cestou potkali v malebném městečku Diamante okouzlující čínskou modelku Peijun a MarKo zachytil tento moment ve svém záběru.

Diamante je známý pěstováním pikantních peperoncino papriček. Každý rok v září se tento symbol Kalábrie slaví během festivalu peperoncino. Kromě degustací se zde konají představení, soutěže, konference a dokonce i módní přehlídky inspirované paprikou.


Diamante je také nazýváno městem nástěnných maleb. V 80. letech do města přijel Nani Razetti, umělec z Janova, který starostovi navrhl ozdobit fasády domů nástěnnými malbami.

Brzy se jeho nápadu chopili další umělci ale i spisovatelé, básníci a aktivisté. Dnes se úřady Diamante chlubí, že mají až 150 obrazů.


Oblast Kalábrie je nejjižnější částí Itálie, tedy špička italské boty a stále zůstává záhadou pro většinu turistů, kteří volí komerčnější oblasti Itálie.


Kalábrie je zkrátka nádherná, písečné pláže, modrá voda a malá klimatická městečka, příroda nepoškozená lidskou průmyslovou činností, vůně pěstovaného bergamotu, červeň peperoncina, italské cibule a osvěžující chuť nápoje z italské cedraty.

Comments


bottom of page