top of page
  • Zdjęcie autoraMarKo

Návštěva klenotu Českého středohoří: Vína a tajemná zahrada


Minulý týden jsme se s partou kamarádů vydali na úžasný výlet do srdce krásného Českého středohoří a zažili jsme nezapomenutelný den plný objevů a vzrušení. Cílem naší cesty bylo zámecké vinařství Johann W, které se nachází v malebném městečku Třebívlice. Již samotná cesta k tomuto místu byla jako pohádková jízda krajinou, která nás přivedla do náruče kouzelných vinic, které spadají do nejstaršího vinařského regionu v Čechách.


Při našem příjezdu jsme byli srdečně přivítáni nesmírně příjemným a vstřícným sommelierem Standou, který nám otevřel brány do světa vína plného vášně a tradice. Standa nám ochotně povyprávěl o historii tohoto vinařství a poodhalil nám tajemství výrobního procesu, který spojuje moderní technologie s tradiční ruční prací. Bylo fascinující sledovat, jak se zde skvělé víno rodí z lásky k vinařskému umění.
Po prohlídce vinařství jsme se vydali na cestu zpět, a právě na této cestě jsme narazili na tajemnou zahradu v Třebenicích. Pan domácí nás přivítal s úsměvem a provedl nás malým rájem plným rukodělných výrobků. Figurky a strašidýlka, která zde vytváří jeho žena, byla jako přenesení do pohádkového světa, kde se dětské sny stávají skutečností. Doporučuji každému, kdo míří tímto směrem, zastavit se a ocenit toto dílo.


Ačkoliv nám počasí nepřálo, a deštivé kapky nám občas křížily plány, celý den byl naplněn radostí.


Sledujte náš blog, protože pro vás máme připravené další vzrušující zastávky a nevšední zážitky z Českého středohoří.

Comments


bottom of page