top of page
  • Zdjęcie autoraMarKo

Pohádkového městečko AlberobelloChtěli bych se s vámi podělit o naše úžasné dojmy z cest po Itálii. Byli jsme na opravdu nezapomenutelných místech a jedno z nejzajímavějších bylo malé městečko Alberobello.


Alberobello je malebné městečko nacházející se v italském regionu Apulie v provincii Bari. Jeho nejvýraznějším rysem jsou trulli, což jsou typické kamenné stavby s kuželovitými střechami. Díky své jedinečné architektuře a autentické atmosféře je Alberobello jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v Apulii.


Historie Alberobella sahá až do 15. století, kdy bylo město založeno jako osada pro rolníky a pastevce. Trulli - charakteristické domy s valenými střechami, byly vybudovány bez použití malty, což umožnilo rychlou a snadnou demolici a to bylo v minulosti výhodné pro vyhýbání se daním. Dnes jsou tyto tradiční domy zapsány na seznamu UNESCO jako Světové dědictví.


Během naší prohlídky jsme narazili na několik ikonických míst, jako je například Trullo Sovrano, který jsme si nemohli nechat ujít.

A samozřejmě jsme si neodpustili pořídit pár fotek, které nám budou připomínat tuhle nezapomenutelnou cestu. Každý roh Alberobella byl prostě fotogenický.


Celý výlet po Itálii byl nezapomenutelný, ale Alberobello si opravdu získalo naše srdce. Doporučuji všem, kteří plánují navštívit Itálii, aby toto kouzelné místo nevynechali.


Pohádkového městečko Alberobello.

Comments


bottom of page